Huvikool pakub paindlikke kitarriõppe võimalusi: valida saab individuaal-, paaris- ja rühmaõpet, mille tunni kestus on 45 või 60 minutit. Õppida saab akustilist kitarri.

Sihtrühm 6-aastased ja vanemad
Õppevormid individuaalõpe
Kursuse maht 1-2 korda nädalas
Toimumise aeg 30–60 minutit; kõik tööpäevad, tundide ajad individuaalsel kokkuleppel õpetajaga
Toimumise koht 1. korruse muusikaklass
Õpetaja Tatjana Lepnurm
Tunnitasu 12 euro (45 min)

Esimesse tundi soovitame lapsel tulla koos vanemaga.

Kitarriõpe eeldab

• huvi muusika ja pilliõppe vastu;
  • oma pilli olemasolu;
  • vähemalt 15 minutit iga päev või 30 minutit ülepäeva iseseisvaks harjutamiseks.

Algaja

• õpib mängima lihtsamaid laule;
  • õpib häälestama kitarri;
  • omandab õige mänguasendi ja olulisemad mängutehnikad;
  • arendab üldist musikaalsust ja rütmitunnet;
  • õpib tundma noote, heliredelit ja akorde kitarril;
  • süvendab huvi kitarrimuusika vastu.

Edasijõudnu keskendub

• isikliku, oma tasemest ja muusikalistest eelistustest lähtuva arenguperspektiivi loomisele ning elluviimisele.
    Õppevormid
  • Individuaalõpe: õpilasele koostatakse võimetele vastav isiklik õppeplaan tema muusikaliste eelistuste põhjal.
    Õppeaeg
  • 30 minutit: tegemist on pigem informatiivse tunniga, mis sobib õpilastele, kes harjutavad kodus iseseisvalt. 6–7-aastastele lastele soovitame kahte 30-minutilist tundi nädalas.
  • 45 minutit: tavalise kestusega tund. Õpilane omandab kõige olulisema info ning jõuab tunnis kõike harjutada.
  • 60 minutit: tund on mõeldud tõsistele huvilistele. Õpilane omandab süvendatud teadmised, jõuab tunnis põhjalikult harjutada ning saab võimaluse õpetaja ja teiste õpilastega palju musitseerida.

NB! Olenemata valitust annab hea tulemuse regulaarne harjutamine (vähemalt 15 minutit päevas või 30 minutit ülepäeva) ning lapsevanema ja õpetaja koostöö.

Soovitused lapsevanemale

• Jälgige, et Teie laps harjutaks korrapäraselt. Võimalusel plaanige harjutamine iga päev kindlale kellaajale, mille tulemusel tekib lapsel pikema aja jooksul positiivne rutiin.
  • Esimestel kuudel on kasulik lapse harjutamist jälgida või, veel parem, ka ise õppida. Eriti oluline on see 5–7-aastaste laste puhul: siis seostub kitarrimäng lõbusa ja tegusa ajaga, mis veedetakse ema või isa seltsis.
  • Jälgige, et lapse õppevahendid oleks korras.
  • Käige lapsega võimalusel kontsertidel.
  • Küsimuste, probleemide ja puudumiste korral võtke esimesel võimalusel õpetajaga ühendust.

Tasumine toimub arve alusel iga kuu viiendaks päevaks. Üksikute puudutud tundide eest tagasiarvestust ei tehta.
E–N 8.30–17.00, R 8.30–15.00